Menü Kapat

Hemşehrimiz Prof. Dr. Asuman Özdağlar’ın Başarılarının Devamını Diliyoruz.


 

TBMM 17. dönem Manisa Milletvekili ve Eski Devlet Bakanı İsmail Özdağlar’ın kızı olan Asuman Özdağlar 1974 yılında doğdu.


Prof. Dr. Asuman Özdağlar, üniversite eğitimini 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik bölümünü bitirerek tamamladı. Asuman Özdağlar, MIT’de görevli dünyaca ünlü ekonomist Prof. Dr. Kamer Daron Acemoğlu’yla evlidir.


2008 yılında “Kontrol Teorisi” alanında üstün araştırma katkıları dolayısıyla 35 yaşın altındaki genç bilim insanlarına verilen ve bu alandaki en saygın ödüllerden biri olan Donald P. Eckman ödülünü alarak “Dünya’nın En İyi Kontrol Mühendisi” seçildi.


Prof. Dr. Asuman Özdağlar, Dünya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) 1 Ocak 2018’den itibaren Elektrik Elektronik ve Bilgisayar bilimleri bölümü başkanlığına atandı.


Manisa Vakfı olarak, hemşehrimiz olan Prof. Dr. Asuman Özdağlar’ın vizyonuyla, çalışmasıyla çok daha büyük başarılar kazanacağını biliyoruz. Çalışmalarıyla memleketimizce, milletçe gururlanmak üzere başarılarının devamını diliyoruz.